Jakou pásku na co vybrat?

Lepící pásky obecně by při přelepování měli mít šířku minimálně 50mm aby byla zaručena požadovaná vzduchotěsnost a částečně i pevnost spoje.

 

U nás na eshopu Pro-dřevostavby.cz máme lepící pásky rozdělené do několika kategorií podle použití:

Butylové pásky - tyto pásky jsou opatřeny butylovým lepidlem které je při správné teplotě velmi dobře tvarovatelné a hodí se na utěsnění složitých detailů. Butylové pásky s AL povrchem jsou vhodné na trvalé venkovní použití např. na přelepení spoje základová deska - panel u dřevostaveb, utěsnění okapů atd., pásky s flísem se dají omítat nebo přetírat.

 

Pásky vhodné do rohů - toto jsou širší pásky(od 60mm) které mají zadní krycí folii rozdělenou většinou na dvě části, to usnadňuje lepení do rohových spojů. Nejprve se odstraní jedna polovina folie nalepí do rohu a pak druhá, tím lze dosáhnout velmi kvalitní spoj.

 

Pásky pod kontralatě - tyto pásky se používají k utěsnění prostupu hřebíku střešní folií při přibytí kontralatě ve střešní konstrukci.

 

Šroubotěsné pásky - většinou kousky těchto pásek se používají jako těsnění pod hlavy vrutů které prochází parotěsnou folií, nebo jako těsnění pod kovové prvky při montáži sádrokartonu např. pod přímý závěs.

 

Pásky na soklovou část - toto jsou pásky určené většinou do dřevostaveb k utěsnění spoje základová deska - panel. Pásky s povrchovou úpravou AL jsou dlouhodobě UV odolné, pro použití v exterieru.

 

Těsnící náplasti - používají se k zalepení otvoru po zafoukání dutin panelů dřevostaveb tepelnou izolací.

 

Pásky pro sádrokartonáře - většinou pásky ze skelného vlákna které zpevňují tmelený spoj sádrokartonových desek. Pásky výrobce STRAITFLEX jsou určené na zpevnění nebo vytváření vnitřních i venkovních rohů v sádrokartonových konstrukcích.

 

Komprimační lepící pásky - jsou předstlačené pěnové pásky o různých tloušťkách a šířkách pro utěsnění spár např. při montáži oken a dveří. Po nalepení na rám je nutné ihned vložit okno do připraveného otvoru, páska po nějaké době(v závislosti na teplotě) nabyde a utěsní spáru.

 

Pásky na těsnění oken - jednostranně nebo i částečně oboustranné lepící pásky lze rozdělit na parotěsné pro interier a na difuzně otevřené pro exterier kde výplň spáry tvoří montážní pěna.

  

Těsnící pásky - nejpoužívanější typy pásek pro lepení všech typů folií, OSB desek, drží dobře na dřevě, plechu, zdivu, betonu i na asfaltových pásech(nutno použít primer).

 

Oboustranné lepící pásky - lepí oboustranně proto se dají použít např. pro lepení parotěsných folii na kovové konstrukce, lepení foliíí na zdivo nebo spoje mezi foliemi.

 

Pěnová těsnění - používají se jako dilatační prvek k akustickým sádrokartonovým konstrukcím, lze je použít jako těsnění pod kontralatě na střechách nebo jako podklad pod plechové opláštění staveb(nedochází k vrzání opláštění vlivem tepelné roztažnosti).

 

 

Odeslat článek známému   Vytisknout